توضیحات کامل :

پاورپوینت اختلال خوردن و انواع آن در 23 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

فهرست مطالب

مقدمه

همه گیری

آسیب شناسی

تشخیص و ویژگی های بالینی

اختلالات شایع خوردن

انواع دیگر

 

بخشی از متن

مقدمه:

اختلال خوردن، نوعی اختلال در نحوه غذا خوردن است كه از حالت طبیعی خارج شده است.

مثلا اگر فرد از خوردن غذای كافی امتناع می‌كند، یا بیش از اندازه غذا می‌خورد، یا پس از مصرف غذا اقدام به مصرف مسهل می‌كند، یا عمدا استفراغ می‌كند و یا تركیبی از اختلالات فوق را داشته باشد، به اختلال خوردن مبتلا شده است.

اختلال خوردن، شامل افكار و رفتارهای كنترل نشده ای است كه الگوهای بیمارگونه ی غذا خوردن را القاء می‌كنند. زنان و مردانی كه به این اختلال دچارند، تصور غیر واقعی و تحریف شده ای از بدن خود دارند. مثلا این افراد همیشه فكر می‌كنند كه بیش از حد چاق هستند.

اختلال در دوران شیرخوارگی با علائم نشخوار کردن مشاهده می شود. پس از آن به شکل هرزه خواری دیده می شود. چون بچه ها از نظر تغذیه به والدین خود وابسته هستند این اختلال از نظر روانی غالبا نشانه ی تعامل بین کودک و والدین تلقی می شود.

اختلال نشخوار یعنی بالا آوردن غذا توسط کودک و دوباره جویدن آن.باید علائم حدود یک ماه به طول انجامد . این اختلال ناشی از بیماری های دیگر نیست و از شدت کافی برای جلب توجه برخوردار است . شروع از 3 ماهگی است . بالا نرفتن وزن و یا کم شدن وزن نوزادان علت پی به بردن به این اختلال است.

و ...